Szalonnasütő építése házilag

A sültszalonna akkor a legfinomabb, ha nem a konyhában a tűzhely felett sütjük, hanem a szabadban parázs felett. Táborozni mindenki volt már, és a táborozáskor szinte elengedhetetlen program a szalonnasütés. Ekkor a kijelölt helyen az összegyűjtött ágakat meg kell gyújtani és miután leégtek és már csak parázslanak, akkor lehet sütni a szalonnát.

Ha a táborozás élményeit szeretnénk a saját kertünkben is átélni érdemes lehet befektetni egy kerti szalonnasütőbe. Mielőtt valakinek fizetnénk, hogy ezt megépítse érdemes utánajárnunk, hiszen aki ügyesebb az magának is meg tudja építeni házilag. A házilag telepített szalonnasütő helyének kiválasztásakor vegyük figyelembe a kert adottságait és az időjárási viszonyokat is. Fontos, hogy lehetőleg szélvédett helyre tervezzük a szalonnasütőt, mert így egyszerűbb lesz majd a tüzet meggyújtani.

Sültszalonna

Sültszalonna

A házilag készített szalonnasütőnek mindig kell egy alapot készítenünk. Kezdésnek betont kell kikevernünk, majd a kívánt formát kialakítani. Ezután a kialakított formát kell körülraknunk téglákkal. A falat érdemes legalább 4-5 sorosra készíteni, de ha magasabbat szeretnénk, annak sincsen semmi akadálya.

Miután a falazás elkészült (a téglák közé természetesen kötőanyagot kell tennünk) be kell vonnunk az egész építményt olyan anyaggal, ami tűzálló. Sajnos ez a legdrágább lépése a házi szalonnasütő építésének. Ennek ellenére ez azért nagyon fontos lépés, mert a szalonnasütő élettartamát tudjuk ezzel nagymértékben megnövelni.

  
Iktatva: Kert Címkék: 

További olvasnivaló

Otthon házilag 2012