Hangszigetelés házilag

Sok társasházi lakásban okoz problémát, hogy nem megfelelően szigetelnek a falak. Sok helyen minden, még a halkabb beszélgetések is beszűrődnek a lakásba. És ez fordítva is igaz, ami bent hangzik el, az is hallatszik kint. A másik igény lehet, ha hangszigetelésről beszélünk a lakáson belül egy-egy szoba, például a hálószobák hangszigetelése.

Hangszigetelés házilag

Hangszigetelés házilag

Kellemetlen, ha valaki aludni szeretne és behallatszik például a tv hangja. A hangszigetelés megtervezésekor a legfontosabb első feladat felmérni azt, hogy miért szeretnénk hang szigetelni. Akár házilag kivitelezzük, akár ha szakemberre bízzuk a munkát a megfelelő anyagok kiválasztásánál ez elengedhetetlen. A hangszigetelést sajnos nem egyszerű házilag kivitelezni.

A hangszigetelés lényege a hangenergia elnyelése, és aki nem rendelkezik megfelelő műszaki ismeretekkel, nem tudja jól megoldani a kivitelezést házilag. Ahhoz, hogy megfelelő hatást érjünk el, többféle anyagot kell rétegezve használnunk a hangszigeteléskor. A legtöbben házilag gipszkartonnal próbálják megoldani a problémát, de sajnos ez önmagában nem elég

A megfelelő hangszigetelő anyag megválasztásakor figyelembe kell venni azt, hogy a házilag hangszigetelni kívánt falfelület milyen anyagból épült. A fal vastagsága sem mindegy, ugyanis ha nem elég vastag a fal, akkor direkt rögzítéssel nem tudjuk a falra a szigetelő anyagot felrögzíteni. Ha olyan hobbink van, amely nagy hanggal jár, például hangszeren játszunk, akkor próbáljuk olyan helyiségben űzni, amelyikből a lehető legkevésbé szűrődik ki.

  
Iktatva: Építkezés, Otthon Címkék: , , , ,

További olvasnivaló

Otthon házilag 2014